Blog

QIGONG – cvičení dlouhověkosti

QIGONG – cvičení dlouhověkosti Zdravotní cvičení qigong (někdy také čchi-kung) pracuje s životní energií čchi v našem těle. Díky tomu má vliv na naše psychické i fyzické zdraví a současně zklidňuje mysl. Co je qigong? Cvičení, které pochází z Číny, kde má tradici...

Mám zdravá a krásná prsa

Deset let připravuji kurzy pro ženy o tom, jak být živá, zdravá a krásná… a samozřejmě stále dostávám nové zkoušky. Při jedné konzultaci jsem si položila ruce na prsa a v pravé části objevila podezřelý útvar. Anabáze, která následovala, předznamenala mou osobní krizi a přivedla mě k životní inventuře.

Ontologie Tradiční Činské Medicíny (TČM)

Všichni chceme žít náš život plně, úspěšně, plní zdraví a šťastně. Fyzické zdraví se však stává irelevantní ve chvíli, kdy je doprovázeno komplikovanými životními situacemi, neštěstím a neúspěchem, který nás stahuje dolů. Toto všechno může být dlouhodobá být cesta k podlomení samotného fyzického zdraví a tím i k omezení našich všeobecných kapacit a možnosti dosažení svého plného potenciálu. Vše žije v kruhu, bez psychické pohody se nám nedaří fyzicky, pokud neprosperujeme fyzicky, odráží se to na naší psychice.

Džala nétí: očistný výplach nosu

Džala nétí, výplach nosu solným roztokem, slouží k čištění nosu a harmonizování dechu. V Indii se praktikuje již odedávna jako součást aktivní péče o zdraví. V józe patří mezi šest tradičních očistných technik (šatkarmy), jejichž cílem je fyzická a mentální očista a rovnováha. Díky tomu pak může být při praxi ásan a pránájámy dosaženo většího pohodlí a intenzivnějších účinků.

Co je zdravotní cvičení?

Zejména u lidí, kde převládá sedavý efekt v zaměstnání, u administrativních pracovníků, řidičů z povolání, těch, kteří jsou nuceni sedět při různých manuálních úkonech, dochází ke snížení napětí zádového svalstva, které není schopno udržet správné postavení páteře, což v důsledku vede k rozsáhlým patologickým změnám. Právě tato nemalá skupina lidí končí v ordinacích rehabilitací nebo ortopedií. Se zdravotním cvičením se těmto komplikacím dá předejít.

Védská meditace

Žádný ovocný strom neplodí nepřetržitě dvanáct měsíců v roce, ani člověk nemůže být stále činný a výkonný. Abychom byli zdraví, mohli dobře spát, trávit, byli schopni mít děti, naše mysl byla jasná a bdělá a abychom se celkově cítili dobře, musíme svému tělu pravidelně dopřávat odpočinek. Uvolnění přináší regeneraci. Tělo obnovuje vše opotřebované, odplavuje z těla nahromaděný stres, napětí a únavu.

V případě, že máte zájem o pronájem našich prostor, najdete více info v sekci pronájem.
Popřípadě nás kontaktujte na:
hanzlikova@nasafrance.cz
+420 777 897 035