Nabízím:
Individuální a párová terapie
Psychoterapeutické konzultace
Zen Shiatsu masáže
Focusing (naslouchání tělu)
Rostlinná strava výživně a zdravě (nejen pro vegany a vegetariány)

Cena: viz www.therapist.cz

Objednávky: +420 724 772 166
Emailtherapistcz@gmail.com
WWWtherapist.cz

Jana Szomolányiová

Svým klientům nabízím několik přístupů, jenž se vzájemně doplňují. Věřím, že přes tělo můžeme léčit duši, a naopak, zlepšení na psychické úrovní uleví i našemu tělu. Při práci propojuji znalosti z psychoterapeutických výcviků a kurzů v oblasti terapie, shiatsu i vlastního studia. V životě jsem se setkala s řadou obtížních situací, jenž mě nutily hledat cesty k řešení. Mám ráda rozmanitost, a při práci tak můžu využít životní zkušenosti s vedením projektů v oblasti životního prostředí, studijních i pracovních pobytů v UK a Německu, i poznávání vzdálených kultur v Ázii.

Individuální a párová terapie | Psychoterapeutic counseling in English

Otevřený a partnerský vztah s klientem považuji za jeden z klíčů k úspěšnému terapeutickému procesu. Nabízím podpůrné prostředí založené na empatii a akceptaci, kde je možné s důvěrou sdílet své pocity, myšlenky a zkušenosti. V terapii propojuji několik přístupů dle individuálních potřeb klienta a neustále hledám efektivnější cesty ke změně. Často nestačí o problémech mluvit a nalézat jejich příčiny. Je potřebné také naslouchat svému tělu a akceptovat své pocity a emoce. Pocity přinášejí důležité informace a impulsy, které můžeme, ale nemusíme následovat. Problematické reakce můžeme zkoušet nahradit novými přístupy. Veškeré potíže se kterými se v životě setkáváme mají svůj důvod. Rozvíjením přístupů a kvalit v našem životě tak aby „hrály pro nás“, můžeme využít v náš prospěch to, co nás dosud obtěžovalo.

Hlavní metody, které využívám:

  • VŠÍMAVOST – MINDFULNESS
  • FOCUSING – proces pro nalezení významů tělesných pocitů
  • PROCESSWORK – následující proces pro rozřešení situací a problémů
  • PSYCHODRAMA – přehrávání těžkých situací v bezpečném prostředí
  • VNITŘNÍ OSOBNOSTI – práce s částmi naší psyché
  • PŘEDSTAVY A VIZUALIZACE
  • PRÁCE S TĚLEM – bioenergetická cvičení

Focusing – nasloucháme svému tělu

Focusing nepřináší jen vhled do toho, co nám tělesné pocity „říkají“, ale i zklidnění a změnu v chování, jenž přichází „sama od sebe“. Na mnou vedených individuálních, či skupinových kurzech již za prvních několik hodin zvládnete základy této metody a dále ji můžete samostatně využívat.

Zen Shiatsu masáže

Zen Shiatsu přináší hluboké uvolnění, navozuje energetickou a emoční rovnováhu a povzbuzuje samoléčivé procesy. Jemným a příjemným tlakem na energetické dráhy těla dochází k vyrovávaní energií. Končetiny jsou také jemně protahovány. Autorem této metody je japonský profesor psychologie Shizuto Masunaga, který využil ve své metodě propojení stavu našeho těla s přístupem a fungováním v životě.

Rostlinná strava výživně a zdravě – nejen pro vegany a vegetariány

Jak rostlinnou stravu vyvážit aby poskytovala vše tělu potřebné a zároveň minimalizovala hromadění látek tělo zatěžujících? Rostlinná strava může léčit i snížit nežádoucí tukové rezervy bez hladovění. Probiotika zlepší imunitu. Nestačí jen naplánovat vhodný jídelníček, ale také vědět kde najít kvalitní suroviny, šikovné recepty a spolehlivé restaurace. Se vším ráda poradím, poskytnu zdroje a také slibuji, že si pochutnáte. Ve svých 10 letech jsem k zoufalství svých rodičů zahájila cestu k vegetariánství a dnes již téměř veganství. Nebyla to cesta lehká, pročetla jsem stovky stran vědeckých článků i literatury shrnující východní zkušenosti a absolvovala kurzy představující různé přístupy ke zdravé stravě.