Josef Ananda Skuhrovec

Jóga

Meditace

Tantra masáže

Web:www.cestajogy.cz
Email: josef@cestajogy.cz
Objednávky: +420 776 138 682

Štěstí a Mír je náš přirozený stav. Duchovní praxe slouží k jeho rozpoznání a znovunastolení. Konkrétně k rozpoznání a transformaci nefunkčních vzorců chování, myšlení a cítění, které nám zabraňují prožívat svoje vrozené právo být trvale šťastní. Důležité je opradové rozhodnutí.

Jóga změnila radikálně směr mého života, když jsem se v roce 1999 v Indickém Rišikéši poprvé ponořil do její praxe a objevil z vlastní zkušenosti její blahodárné účinky… Přinesla do mého života dříve nepoznaný, hluboký vnitřní mír, vyrovnanost a harmonii. Na úrovni těla pružnost, sílu a pevné zdraví. Radost bez příčiny, radost z Bytí. A v neposlední řadě – pevné rozhodnutí dosáhnout nejvyššího Poznání, o kterém všichni ti mudrci mluví, ať už to znamená cokoliv… Jóga se tak stala pevným základním stožárem na lodi mého života. A stále jím je.

Později jsem se setkal, inspiroval a obohatil praxí i jiných skvělých duchovních systémů, jako například Zen, Jnana, Advaita, Ajurvéda, Systemické kontelace, Tantra, Šamanismus, a další, ducha i tělo povznášející učení. Měl jsem veliké štěstí dlouhodobě praktikovat pod vedením opravdových Mistrů. S hlubokou úctou děkuji všem svým učitelům. Každá z těchto zkušeností mě velmi obohatila a integrovala se do mé praxe. Ve své práci se inspiruji a čerpám z moudrosti a tradičních učení východu i západu, ale necítím se být reprezentantem žádného z nich. V souladu s pokyny svých nejmoudřejších učitelů a s důvěrou ve vnitřní vedení, jdu svojí vlastní cestou. Nepředávám učení někoho jiného, předávám pouze své vlastní zkušenosti.

Vaše vlastní zkušenost je podstatná, nikoliv pouze víra. Proto je důležitá praxe! Nikdo to nemůže udělat za Vás. Jen sami v sobě můžete poznat, že veškerá moudrost je přítomná tady a teď, a že je ve Vás!

A že tak cesta za Poznáním, je vlastně návratem Domů

Josef a Hana

Jóga

Meditace

Tantra masáže

Osobní rozvoj

Web:www.cestajogy.cz, https://probuzenalaska.webnode.cz/
Email: josef@cestajogy.cz
Objednávky: +420 776 138 682

Chcete-li následovat cestu srdce, nechte myšlenkám volný průchod, někdy opravdu proudí rychleji než si stačíte všimnout.

Myšlenky nás vedou stále stejnou cestou a to pozastavovat se a hloubat v otázkách,

“ Proč se to stalo?“ ,“ Co mám dělat, když…?“

Zkuste je nyní ztišit, pozastavit se, a v tom pozastavení naleznout klid, zaposlouchat se do ticha v nitru sebe.

Každý máme jinou metodu jak, např. v sedu meditace, nebo při procházce v moudré přírodě uslyšet, procítit, „to“ ticho. “ to“ ticho se nalézá v každém z nás a tak se dá meditovat i ve shonu města – při čekání na spoj nebo čekání u lékaře nebo cestou v tramvaji…

Možné je to vlastně kdekoliv, kdekoliv se spojit s vnitřním klidem, pak se dostaví jasnější volání Našeho srdce a možnost přidat se na tuto cestu, Cestu srdce.

Nacházíme se v Probuzené lásce

Naším společným průvodcem v bytí spolu (spolubytí) a životním naplněním je láska a meditace, léčení dotykem naplněného láskyplnou energii ve spojení sama sebe a vesmíru, vnímání posvátné harmonie v přítomnosti, vnímání posvátného těla muže a ženy, možnost splynutí v jednu bytost, v lásku. Lásku, která vznikla a kterou jsme pociťovali jako naprostou blaženost. Vznikla při propojení energií našich rodičů, při našem početí, ta naplněná energie v orgazmu a splynutí dvou duší, provoněnou láskou a vnímáním jeden druhého. Odevzdání našich myšlenek a setrvání v přítomnosti, vnímání esence, vibrace srdce.

Učení dávného, jednoduchého života plného lásky, bez vlastnění, lpění, svobodného žití bez vlivu našich vlastních myšlenek a představ. To je pro nás poselství „Esence Tantry“

Tantra

Šiva a Šakti, Yang a Yin, Slunce a Měsíc, Muž a žena
To jsou dva základní principy kosmické energie, energie Života. Je Jeden Život. Jedno Vědomí. Bere na sebe různé formy Bytí.
Je to … TANEC ŽIVOTA
Nejvyšším cílem tantry je spojením těchto dvou principů dosáhnout znovu ztraceného stavu Jednoty s celým vesmírem. To co v nás touží po muži/ženě, touží ve skutečnosti právě po této jednotě.