Dietetické konzultace
Program na hubnutí
Fytoterapie
Bachovy květové esence

Ceník:
Vstupní vyšetření (90min.)         800,-
Kontrola (60min.)                           600,-
Kontrola (30min.)                           400,-

Email: svobodova.klara@seznam.cz

Klára Svobodová

Když se mě rodiče ptali, co budu chtít dělat, až budu velká, nikdy by mě nenapadlo, že moje srdce bude tlouct pro tradiční čínskou medicínu. Paradoxně až nesprávná strava, stres a hektický styl života mě později ukázaly, jakým směrem se bude můj život dále ubírat. Skutečně až sama na sobě jsem pocítila, jak výrazně může strava ovlivnit lidské zdraví. Začala jsem se zajímat o celostní přístup k lidskému zdraví, zejména prevenci. Tímto jsem se dostala až ke studiu Tradiční čínské medicíny.

Fascinuje mě, jak celostní přístup tradiční čínské medicíny dokáže zharmonizovat celé tělo bez zbytečné chemie.

„Ze třech desetin léčí lék, ze sedmi desetin správná životospráva“ praví čínské přísloví

Čínská dietetika se zabývá vlivem konzumovaného jídla na náš organismus. Platí zde zásada, že po jídle, které je vhodné pro náš organismus, bychom se měli cítit lépe než před ním.

Čínská dietetika posuzuje potraviny dle ročních období, chuti, termické povahy, tropismu nebo kuchyňské úpravy.

Cílem je vyvážená strava a rovnováha organismu. Rovnováhu narušují všechny extrémy ať už chuťové, jednotvárnost potravy nebo energeticky horké případně chladné potraviny, které jsou konzumovány dlouhodobě.

„V dávných dobách ti, kteří znali pravou Cestu, následovali přirozené střídání yinu a yangu a dokázali s ním sladit početná umění pěstování života. V jídle byli střídmí, pravidelně střídali pohyb s odpočinkem, za ničím se nepachtili a nevyčerpávali se přílišnou prací ani nezřízeným pohlavním životem. Dokázali tak dosíci harmonie ducha i těla i naplnit člověku daný věk přes sto let, a až poté opouštěli tento svět.“

„Dnešní lidé nejsou takoví. Alkohol jim nahrazuje stravu a upachtěnost se stala jejich obvyklým způsobem života. V opilosti se pohlavně vybíjejí, strastmi a touhami si vyčerpávají životní esenci, sklony a vášně rozptylují jejich vrozenou životní sílu a nedokáží si ji proto uchovat v plnosti a ani nedokáží ovládat svého ducha. Chtějí, aby se jim okamžitě splnili všechny touhy a obracejí se zády k tomu, co činí život radostným. Neznají žádných mezí v činnosti ani odpočinku, a proto sotva dosáhnou padesáti let života a už jsou zesláblí.“

                                                                                              Klasická čínská medicína, Vladimír Ando

Ve své praxi řeším nejen úpravu stravy tak, aby působila celkově harmonicky v souladu s ročním obdobím, ale také nejrůznější trávicí potíže, harmonizaci psychiky, únavu, vyčerpanost nebo různé typy bolestí.